Produkcja teledysków w stylu punk

Muzyka punk wciąż ma na świecie rzesze wiernych słuchaczy. Słuchają jej i starsi, i młodsi. Poprzez agresję prezentowaną w sobie staje się symbolem buntu różnych pokoleń. Tak jak pozostałe gatunki muzyczne, muzyka punk wymaga odpowiedniej oprawy estetycznej, by mogła być zaprezentowana w mediach. Jeśli produkcja teledysków punk jest dokonywana na szeroką skalę, wykorzystuje się przy niej sprawdzone patenty tej subkultury. Na obrazie muszą być więc przedstawione wszelkie znaki i symbole kojarzące się z estetyką punkową. Mamy więc do czynienia z charakterystyczną czcionką napisów pojawiających się w videoklipie. Jako motyw przodujący wybrać można szkocką kratę, z której przecież szyte są klasyczne, punkowe spodnie, noszone zarówno przez chłopców jak i dziewczyny.

Do tego dochodzą jeszcze znaki - pacyfki, znaczki anarchistyczne, żyletki, irokezy. Wykonawcy w teledyskach punkowych jednych przerażają, innych zachwycają. Klasyczny teledysk punk jest czarno biały, kręcony na taśmie z elementami dającymi wrażenie "przybrudzenia" obrazu. Wszak punk w znaczeniu dosłownym oznacza śmiecia, więc musi być w tym wszystkim jakaś analogia. Wykonawcy punkowi w wyprodukowanych teledyskach prezentują wysublimowany image dzieci ulicy.

Prezentowane są podarte koszulki, spodnie, glany z odpadającymi podeszwami. Sceny z ulicy mieszają się ze scenami kręconymi podczas żywiołowych koncertów z udziałem rozszalałej publiczności. Teledyski punk mimo pewnych niedoskonałości technicznych zawsze zaciekawiają poprzez swoją dynamikę oraz agresywność.